Gemeenschapshuis BRUIS is een multifunctionele plek in Bladel waar diverse functies samenkomen. Of je er nu komt om te lezen, te bewegen of samen te zijn met anderen. Daarvoor is een fijn binnenklimaat natuurlijk van het grootste belang. Daarom zorgde Risto Regeltechniek er voor de regeltechniek die de ventilatie, verwarming en koeling aanstuurt.
Per ruimte is het binnenklimaat te bedienen door middel van fancoils waarvan de toeren regelbaar zijn. Warm en koud water wordt aangeleverd door stadsverwarming. “BRUIS heeft alle disciplines die je kunt verwachten van een energiezuinig gebouw”, zegt Richard Stoffer, commercieel directeur bij Risto Regeltechniek. “De ruimtes met wisselende bezetting worden op CO2 geregeld, waardoor de luchtkwaliteit in deze ruimtes gegarandeerd goed is, in combinatie met een minimaal energieverbruik. Tevens zijn er drukonafhankelijke regelafsluiters toegepast, waardoor in elke situatie de waterzijdige installatie 100% in balans blijft. Dat komt weer ten goede aan het energieverbruik. Het scheelt ook in kosten op het gebied van waterzijdig inregelen en doordat inregelafsluiters komen te vervallen. Wat dat betreft is het hele gebouw helemaal up to date, precies zo mooi als techniek kan zijn.”
Hieraan lag een bestek te grondslag. Vanaf het moment dat installateur Hanab Risto Regeltechniek betrok bij het project, dacht zij mee met mogelijkheden waarop het nóg slimmer kon. Stoffer: “Met onze software kunnen wij weer andere dingen bedenken dan de installateur. Daarnaast hebben we de benodigde materialen geleverd, zoals de regelkast, bekabeling en veldapparatuur. Alles van A tot Z wat met regeltechniek te maken heeft.” Ook het inbedrijfstellen en onderhoud kwamen voor rekening van Risto Regeltechniek. Op afstand kunnen de medewerkers zien hoe de installatie werkt. Zij kunnen deze beheren, aanpassen en zelfs energiezuiniger maken. “We bieden een jaar garantie. Daarna kan de installateur kiezen voor een onderhoudscontract bij ons”, aldus Stoffer.
Met Hanab werkt Risto Regeltechniek vaker samen, gaat Stoffer verder. “We denken met deze installateur mee en komen met oplossingen. Die relatie verloopt goed, we werken graag samen. Op een gegeven moment weet je van elkaar wat je nodig hebt. Qua bekabeling ben je altijd afhankelijk van de aannemer en installateur. Wij kunnen de regeltechnische bekabeling pas leveren en monteren wanneer de installateur alles heeft geplaatst. Zij moet hier rekening mee houden, zodat we samen de planning kunnen halen. Ook hier in Bladel is dat weer goed verlopen.”
Op 1 april werd BRUIS in gebruik genomen. Vanaf die datum moesten alle systemen goed werken. Na een jaar, wanneer de installatie alle seizoenen heeft meegemaakt, zullen de optimale parameters zijn ingesteld. Dan werkt alles precies zoals de bedoeling is.